Dünyaca ünlü İspanyol yapımı Netflix dizisi La Casa De Papel’i inceliyoruz. Dikkat Dikkat! Bu incelemede Spoiler bulunmaktadır. Hazırsanız başlayalım! İşte La Casa De Papel İncelemesi

Filmin ana kahramanı Profesör, Dünya’nın en büyük soygun planlarından birisini gerçekleştirmek çılgın bir ekip toplar. Bu ekip ile İspanya’nın en büyük Darphanesini soymak ister.

5 Aylık bir plan ile kendini ve ekibini plana hazırlar. 5 Ay gibi bir süreçte kusursuz bir plan hazırladığını düşünen profesör, işlerin tam olarak planlandığı gibi gitmeyeceğini Dizi Kahramanları’ndan Denver’in Babası Moskova’nın öldürülmesi ile anlar.

Dizi’de birden fazla tema işleniyor olsa da bana göre dizinin en baskın fikri, zor durumda hızlı ve mantıklı karar verebilme düşüncesi olmuştur. Zira Dizi’nin ana kahramanı profesör, tüm ayrıntıları öylesine işleyen bir kişidir ki izleyenleri etkisinde bırakmadan koyamaz.

Dizi içerisinde geçen aşk hikayeleri ise tam bir çılgınlık diyebiliriz. Denver’in, Darphane Müdürü’nün sevgilisi ile aşk yaşaması, Monica’yı rehine durumundan artık ekibin bir parçası haline getirir.

GIPHY Tarafından

Dizi’nin bilgisayar ve internetten anlayan azılı Hacker’i Rio’da ekibin çılgın kızı Tokyo’ya aşık olur. Dizi içerisinde geçen sevişme sahneleri genel olarak bu arkadaşlara aittir…

Denver ve Rio beyfendileri bir kenara bırakıp asıl bomba Aşk’a dönelim mi? Evet…  Çok büyük spoiler içeriyor ona göre yazıyı burada kesebilirsiniz.  (La Casa De Papel İncelemesi)

Dizi’nin ana kahramanı Profesör 2 sezon boyunca kedi ile oynar gibi oynadığı Müfettiş ile gerçek kimliği belli olmadan ilişki yaşar. 2.Sezon’un sonunda ise kimliği açığa çıkan Profesör,  müfettişe yaşanan herşeyi anlatır ve sevgisinin gerçek olduğunu anlatır.

Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan La Casa De Papel’in 3.Sezon’unda ekibe dahil olan eski müfettiş Lizbon ismini alarak ekibe dahil olur.

Başlarda, ekip daha doğrusu Tokyo bu durumu kabullenemese de daha sonra Operasyonun başlaması ile profesörle ekibi dışardan kordine ederek operasyona yardım eder.

Dizi’nin arkaplanında hoş bir şekilde akan siyasi tarafı ise, zenginin daha zengin, fakirin ise daha fakir olduğu dünyada, kapitalist sisteme karşı çıkılmasını çok güzel işler.

La Casa De Papel 3.Sezon yeni oyuncuları

Profesör’ün ana planında ise mutlaka halkın desteğini arkasına alıp, kapitalist sistemin işini zorlaştırmak olmuştur. 3.Sezonda Zeplin ile milyonlarca avroyu gökten dağıtarak bunu çok iyi başardıkları ortada.

Dizi’nin ilk iki sezonunda aksiyon ön planda ve dram çok azken 3.sezon adeta bir dram sezonu olmuş. Bu tarafta çok fazla bir spoiler vermek istemiyorum izlemeyenler için ama La Casa de Papel soyguncularını sevenler için üzücü olaylar yaşanıyor.

La Casa De Papel İncelemesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here